In

Sekmadienio linksmybės...

Sveiki,

Šį sekmadienį teko dalyvauti Šv. Jokimo atlaiduose. Ar pas jus kur nors dar yra švenčiama? Aš, tiesa pasakius, kai buvau maža vis jų laukdavau- tiek saldainių vienoj vietoj :) Na, bet jau kuris laikas menęs čia nėra ir ilgokai, tad ir sudalyvauti nevisada tekdavo, bet va teko šį sekmadienį. Galiu tik palyginti tai, jog žmonių ankščiau buvo daug daugiau ir saldainių pardavėjų taip pat... Daug dalyku yra pasikeitę, bet ceremonija lyg ir ta pati. Taip pat turėjome svečią iš kitos parapijos, jo pamokslas, kaip bebūtų keista, man patiko :) Na, bet įtariu jums visai neįdomu :D Šiais laikais ir taip visi labai daug pamokslauja... Noriu pateikti šiek tiek istorijos apie savo kaimelio bažnyčią, nes ji ne eilinė( jaučiuosi išdidžiai) :) Ir apačioje, kaip visada, kelios foto, įspudžiui susidaryti. Jeigu pas jus kažkas panašaus švenčiama, butinai pasidalinkite komentaruose, kaip? Labai įdomu :)
Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia yra Kauno r. šiaurėje, Panevėžiuko kaime, 2 km į šiaurės rytus nuo Kauno–Klaipėdos automagistralės, Nevėžio slėnio dešiniajame krante. Tinkuoto mūro. Pastatyta 1747 m. Vėlyvojo baroko stiliaus, turi klasicizmo bruožų. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 152)
Retai pasitaikančio trikampio plano, vėlyvojo baroko stiliaus mūrinė Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia – vienintelis tokio tipo kultūros paveldo objektas Lietuvoje. Ją 1747 m. pastatė liaudies meistrai. Bažnyčios langų ir durų angos užbaigtos arkomis. XIX a. pristatyta zakristija. Kresna, jauki, mažai pakitusi per du šimtus metų bažnyčia stovi pakilioje vietoje, dominuoja miestelio kontūre ir yra iš tolo matoma. Nuo šiol ji praeivių akis trauks dar labiau – unikali Panevėžiuko bažnyčia švyti nauju stogu.
1747 m. mūrinę bažnyčią fundavo Panevėžiuko dvaro savininkas Simonas Sirutis. Kurį laiką bažnyčia buvo Josvainių parapijos filija, vėliau gavusi parapijos teises priklausė Kėdainių dekanatui. Dabar priklauso Kauno II dekanatui.
Bažnyčioje yra trys altoriai. Didžiajame altoriuje yra kryžius su Nukryžiuotojo skulptūra. Bažnyčios varpas, nulietas 1639 metais, yra saugoma kultūros vertybė.
Panevėžiuko parapijoje tarnavo kun. Antanas Norvaiša (dingęs 1863 m. sukilimo metu). Šventoriuje palaidoti klebonai: kun. Jonas Savickas, kun. Ambraziejus Peštokas, kun. Kazimieras Kazakevičius.
                                                                                 

                                                                           Ir selfiukas ;) 

                                                                             xoxoxo, 
iki 

Related Articles

Post a Comment