In

Prie puodeliop kavos. Iš emigrantų gyvenimo: kaip susirasti darbą AnglijojeKeičiantis mūsų šalies situacijai, žmonės priversti išvykti. Priežastys įvairios: vieni emigruoja, kad išgyventų, kiti, kad užsidirbtų būstui, kiti, kad susimokėtų paskolas, treti, kad susikurtų verslą ir taip toliau... Aš emigravau, nes buvo labai sunku krizes metu rasti darbą būnant studente, todėl kita šalis atrodė daug svetingesnė, už šalį, kurioje užaugau, mokiausi, kur visi mano giminaičiai ir draugai... Pradžioje buvo sunku, bet laikui bėgant, pripranti bendrauti su šeima telefonu ir skaipu, labai džiaugiesi gavęs savaitę atostogų ir skubi į Lietuvą, bet metai po metų entuzijazmas šaliai blėsta, net nesinori čia grįžti, viskas šalta, visi ieško naudos, bet grįžti žmogus, nes esi priverstas arba nėra kitos išeities.... O po tiek metų svetur, bent jau man, nesinori, kad mano vaikas augtų čia ir patirtų, ką teko man, tad kuri ateiti toli, dabar turiu vieną planą, kaip savo tėvus išsivežti kartu. Na, bet aš džiaugiuosi, kad gyvenu Londone :) Neperšu savo nuomonės niekam, tiesiog noriu padėti, jeigu norite rasti darbo skaitykite žemiau :
Šie patarimai- mano asminė patirtis. Man pačiai teko perkopti daugelį šių punktų, tad tikrai žinau, ką sakau, kad mano patarimai tikrai realus. Ieškant darbo vienas iš didžiausių kriterijų yra jūsų pasitikėjimas savimi ir komunikabilumas. Taigi apačioje keletas punktų, kurie jums tikrai padės beieškant darbo pirmą kartą arba norint jį pakeisti į naują :)

Nuo ko pradėti:
  1. Pirmiausia išsianalizuokite gyvenamąjį rajoną ir jeigu jame yra Lietuvių ar Lenkų parduotuvė- nueikite į ją ir ten pradėkite. Ten taip pat yra skelbimų lenta, galėsite savo skelbimą talpinti ir ten, o gal būt pačioje parduotuvėje yra darbo. Niekda nebijokite klausti :) Visi juk nuo kažko turi pradėti, tik įsiminkite, kad jau tie laikai praėjo, jog gausite kokį norite darbą( kartais tenka dirbti, dėl to, kad išgyventum, bet jau po pirmojo gauto darbo viskas bus lengviau) 
  2. Ieškokite darbo per pažistamus ar giminaičius. Jeigu nieko neturite, atvykote vienas(-a) yra Facebook grupes, viena iš jų- Anglijos Lietuviai, talpinkite skelbimą arba sekite grupės informaciją, tikrai kažką surasite. 
  3. Anglijos darbo birža- "Job centre". Galite nueiti į ją pačią arba tiesiog prisijungti internetu- www.jobseekers.direct.gov.uk
  4. Vienas iš senesnių būdų, tačiau efektyvus- vėl gi savo rajone, netoli namų pasirinkite gatvę ir su šusniu CV (gyvenimo aprašymu) belskite į kiekvienas duris. Teigiamą atsakymą išgirsite, bet teks pabūti kantriems :) Bet jeigu atsidūrėte tinkamoje vietoje- gali pasisekti ir iš karto :) 
  5. Internetas yra taip pat labai populiarus. Čia rasite populiariausias svetaines, ieškant darbo:
Na ir paskutinis būdas- tai vietinės įdarbinimo agentūros. Siūlyčiau rinkitis mažesnes, nes jose konkurencija daug mažesnė.
 Gera įdarbinimo agentūra nuo jūsų pečių gali nuimti daugybę rūpesčių. Bet tikriausiai girdėjote daugybę istorijų, kai ieškantys darbo užkimba ant sukčių kabliuko. Suprantama, kad žmonės kartais griebiasi šiaudo stengdamiesi kuo greičiau susirasti darbą, tad juos lengva apgauti. Pasidomėkite neaiškiomis agentūromis ar asmenimis. Pabandykite informacijos apie nežinomus įdarbintojus paieškoti internete, liaudiškai sakant, 'googlinkite'. Saugios darbo paieškos taisyklės pataria prieš pokalbį dėl darbo sužinoti kuo daugiau apie įmonę. Galų gale, žinokite pagrindinius įstatymus, kurių privalo laikytis įdarbinimo agentūros. Prisiminkite, kad už darbo paieškas ar surastą darbą įdarbinimo agentūra Anglijoje NEGALI imti jokio mokesčio (išimtys yra taikomos agentūroms, dirbančioms pramogų ir modelių verslo sektoriuose). Agentūroms taip pat draudžiama jus versti naudotis mokamomis paslaugomis (pvz.: surašyti gyvenimo aprašymą ir už tai imti pinigus). Tad gerai pagalvokite, ar verta prasidėti su agentūromis, kurios nusižengia įstatymams. Skundus dėl neteisėtos įdarbinimo agentūros veiklos siųskite Įdarbinimo agentūrų standartų inspekcijai (EAS) paštu (Employment Agency Standards Inspectorate,
Department for Business, Enterprise & Regulatory Reform, Bay 487, 1 Victoria Street, London SW1H 0ET), e-paštu (eas@berr.gsi.gov.uk), faksu (020 7215 0227). (2 paskutinės pastraipos- iš www.londoniete.lt) 

Keletas didesnių įmonių : 

Tad nenuleiskite rankų ir jums tikrai pasiseks :) 
Jeigu turite klausimų visada galite susisiekti su manimi- groziopatarimaitau@gmail.com 

Gero sekmadienio, Iki 


XOXOXO:* 

Related Articles

Post a Comment